125SH-D-02-MTR-SMT-KT-T/R
ADAM TECH
125SH-D-02-MTR-SMT-KT-T/R
Description: 02P MALE HEADER SHROUDED 1,25mm R/A SMT Produttore: ADAM TECH Matchcode: 125SHD02MTRSMTKTTR Rutronik No.: COREC39691 VPE: 3000 MOQ: 3000 confezione: REEL
Trova alternative
No.of contacts
02
Contact pitch
1.25 mm
Contact style
MALE
Termin.style
SMT
Contact plating
TIN
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
1.00 A
Voltage rating
125 V
Series
125SH
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
85 °C