C0402C160J5GACAUTO
C0402C160J5GACAUTO
Description:
KC 16pF 0402 5% 50V NP0 AECQ
Matchcode:
KC16P0402NP0050JAECQ
Rutronik No.:
KKA3488
10000
REEL PAP
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 16p F
- Case size
- Dielectric
- NP0
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 5%
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm