C0402C331F5GACAUTO
C0402C331F5GACAUTO
Description:
KC 330pF 0402 1% 50V NP0 AECQ
Matchcode:
KC330P0402NP0050FAECQ
Rutronik No.:
KKA3208
10000
- C(N)
- 330p F
- Case size
- Dielectric
- NP0
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 1%
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm