C0603X683J5RACAUTO
C0603X683J5RACAUTO
Description:
KC 68nF 0603 5% 50V X7R AECQSTAG
Matchcode:
KC68N0603X7R050JAECQSTAG
Rutronik No.:
KKA3479
4000
- C(N)
- 68n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 5%
- Design / type
- STAG
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 5 mm
- Length
- 1.6 mm
- Diameter/width
- 0.8 mm
- Height
- 0.8 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm