C1206C103KCRACAUTO
C1206C103KCRACAUTO
Description:
KC 10nF 1206 10% 500V X7R AECQ
Produttore:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
KC10N1206X7R500KAECQ
Rutronik No.:
KKA3562
10000
dimensioni:
confezione:
REEL BLI
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 10n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 500 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- NO INFO
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 3.2 mm
- Diameter/width
- 1.6 mm
- Height
- 1.2 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm