C1206X105K1RAC3123
C1206X105K1RAC3123
Description:
KC 1,0µF 1206 10% 100V X7R AECQSTAG
Matchcode:
KC1,0U1206X7R100KAECQSTAG
Rutronik No.:
KKA3545
2000
REEL BLI
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 1µ F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 100 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STAG
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 5 mm
- Length
- 3.2 mm
- Diameter/width
- 1.6 mm
- Height
- 1.6 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm