C2220C106K5RACAUTO
C2220C106K5RACAUTO
Description:
KC 10µF 2220 10% 50V X7R AECQ
Produttore:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
KC10U2220X7R050KAECQ
Rutronik No.:
KKA1982
VPE:
500
MOQ:
500
dimensioni:
2220
confezione:
REEL BLI
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 10µ F
- Case size
- 2220
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 5.7 mm
- Diameter/width
- 5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 12 mm
- Tape pitch
- 8 mm