06035C472JAT2A
06035C472JAT2A
Description:
KC 4,7nF 0603 5% 50V X7R
Produttore:
KYOCERA AVX
Matchcode:
KC4,7N0603X7R050J NORM
Rutronik No.:
KKK22236
4000
dimensioni:
confezione:
REEL PAP
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 4,7n F
- V(N)
- 50 V
- Case size
- Tolerance
- 5%
- Dielectric
- X7R
- Product status
- NO INFO
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 1.6 mm
- Diameter/width
- 0.8 mm
- Height
- 0.8 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm