TPSD107K020R0100
TPSD107K020R0100
Description:
TC 100uF 20V 10% Case D 100mOhm
Matchcode:
TC100U20VDLOWR
Rutronik No.:
KTA7030
VPE:
500
MOQ:
1000
- C(N)
- 100µ F
- U(N)
- 20 V
- Case code
- D
- ESR
- 0.1 Ohm
- Tolerance
- 10 %
- Leakage current
- 20 µA
- T(A)min
- -55 °C
- T(A)max
- 125 °C
- EIA code
- 7343
- ESR at frequen.
- 100 kHz
- ESR at temp.
- 25 °C
- Length
- 7.3 mm
- Width
- 4.3 mm
- Height
- 2.9 mm