NCP15WB473F0SRC
NCP15WB473F0SRC
Description:
NTC 0402 47K 1% B=4050 1%
Matchcode:
NC47K04021%
Rutronik No.:
WNTC1902
- Resistor value
- 47K Ω
- Res.tolerance
- 1 %
- B-value
- 4050 K
- B-value tol.
- 1 %
- Power rating
- 0.1 W
- Min.oper.temp.
- -40 °C
- Max.oper.temp.
- 125 °C
- Automotive
- AEC-Q(200)
- Width
- 0.5 mm
- Length
- 1 mm