NCP18XQ471J03RB
NCP18XQ471J03RB
Description:
NTC 0603 470R 5% 0,1W B=3650
Matchcode:
NC470R06035%
Rutronik No.:
WNTC714
- Resistor value
- 470 Ω
- Res.tolerance
- 5 %
- B-value
- 3650 K
- Power rating
- 0.1 W
- Max.current
- 1.4 A
- Min.oper.temp.
- -40 °C
- Max.oper.temp.
- 125 °C