NCU18WB473J6SRB
NCU18WB473J6SRB
Description:
NTC 0603 47K 5% 0,1W B=4050 1%
Matchcode:
NC47K06035%
Rutronik No.:
WNTC1703
- Resistor value
- 47K Ω
- Res.tolerance
- 5 %
- B-value
- 4050 K
- B-value tol.
- 1 %
- Power rating
- 0.1 W
- Min.oper.temp.
- -40 °C
- Max.oper.temp.
- 150 °C
- Width
- 0.8 mm
- Length
- 1.6 mm