ERJ2RKF6041X
ERJ2RKF6041X
Description:
RC0402 6,04K 1% 0,1W TK100
Matchcode:
RC04026,04K1%
Rutronik No.:
WRC61385
- Resistor value
- 6,04K Ω
- Package
- Res.tolerance
- 1 %
- Power rating
- 0.1 W
- Temp.coeff.
- 100 ppm
- Max.oper.volt.
- 50 V
- Min.oper.temp.
- -55 °C
- Max.oper.temp.
- 155 °C