ERJP06F2702V
ERJP06F2702V
Description:
RC0805 27K 1% 0,5W PS/HP
Matchcode:
RC080527K1%
Rutronik No.:
WSR1969
- Resistor value
- 27K Ω
- Temp.coeff.
- 100 ppm
- Res.tolerance
- 1 %
- Power rating
- 0.5 W
- Max.oper.temp.
- 155 °C
- Max.oper.volt.
- 400 V
- Min.oper.temp.
- -55 °C