BZD27C82P-E3-08
BZD27C82P-E3-08
Description:
Z-DIODE 0,8W 82V 5% SMF
Matchcode:
BZD27C82P-E3
Rutronik No.:
DZ10523
- U(Z)
- 82 V
- P(tot)
- 0.8 W
- Tolerance
- 5 %
- I(Z)
- 10 mA