RC0805JR-0711RL
RC0805JR-0711RL
Description:
RC0805 11R 5% 0,125W TK100
Matchcode:
RC080511R5%
Rutronik No.:
WRC31414
- Resistor value
- 11 Ω
- Package
- Res.tolerance
- 5 %
- Power rating
- 0.125 W
- Temp.coeff.
- 100 ppm
- Max.oper.volt.
- 150 V
- Min.oper.temp.
- -55 °C
- Max.oper.temp.
- 155 °C