IHW15N120R3FKSA1
INFINEON
INFINEON SP000521590
l'immagine mostrata è solamente rappresentativa
IHW15N120R3FKSA1
Description: IGBT 1200V 30A 1.48V TO247-3 Produttore: INFINEON Matchcode: IHW15N120R3 Rutronik No.: IGBT1171 VPE: 30 MOQ: 240 dimensioni: TO247-3 confezione: TUBE
Trova alternative datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1200 V
I(C)
30 A
V(CEsat)
1.7 V
Package
TO247-3
Bodydiode
YES
P(tot)
254 W
Automotive
NO
t(r)
46 nS
td(off)
300 nS
Mounting
THT
RoHS Status
RoHS-conform
Technology
IH-series
Tipo di confezione
TUBE
Articolo produttore
SP000521590
EAR99
Numero di tariffa doganale
Stato
China
Codice- ABC
A
Tempo di consegna standard
21 Settimane
Summary of Features
  • Best-in-class conduction properties in VCEsat and Vf
  • Lowest switching losses, highest efficiency
  • Tj(max) = 175°C
  • Soft current turn-off waveforms for low EMI
Benefits
  • Lowest power dissipation
  • Better thermal management
  • Surge current capability
  • Lower EMI filtering requirements
  • Reduced system costs
  • Excellent quality
  • Highest reliability against peak currents
Richiesta d'offerta o ordine:
Please login
Componente obsoleto
Ultimo ordine acquisto per fornitore: 31.12.2025
l’e-commerce R24 è dedicato solo ai clienti e non a utenti privati.
L'articolo non è più disponibile in questa quantità.
Compatible
MURATA PS
MURATA PS MGJ2D151509SC
MGJ2D151509SC
Semiconductors
  • DC/DC Mod 15V to 15/-8,7 2W
  • dimensioni: SIP
  • confezione: TUBE
MURATA PS
MURATA PS MGJ2D241509SC
MGJ2D241509SC
Semiconductors
  • DC/DC Mod 24V to 15/-8,7 2W