TD390N16SOFHPSA1
TD390N16SOFHPSA1
Description:
SoldBondModulTT 1600V 390A 50mm
Produttore:
INFINEON
Matchcode:
TD390N16SOF
Rutronik No.:
THYR90383
VPE:
3
MOQ:
3
dimensioni:
PB50SB-1
confezione:
TRAY
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- V(RRM)
- 1600 V
- I(TRMS)eff
- 520 A
- I(TAVM)
- 380 A
- I(TSM)
- 9500 A
- I(GT)max
- 150 mA
- V(GT)max
- 2 V
- Tvj max
- 125 °C
- Material techn.
- SI
- Configuration
- Phase cont
- Housing
- Modul
- Automotive
- NO
- Package
- PB50SB-1
- RoHS Status
- RoHS-conform
- Tipo di confezione
- TRAY
- Articolo produttore
- SP002256854
- EAR99
- Numero di tariffa doganale
- Stato
- Hungary
- Codice- ABC
- A
- Tempo di consegna standard
- 26 Settimane
Description:
Summary of Features
- Solder bond technology
- Industrial standard package
- Highest current rating in 50 mm foot print
Benefits
- Cost effective solution for higher competitiveness
- Predictably high performance and lifetime due to 100% x-ray monitoring