F161ST105K050V
F161ST105K050V
Description:
FC 1,0uF 50Vdc 2824 10% PET
Produttore:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FC1,0U282450V10%
Rutronik No.:
KFO11314
1700
dimensioni:
confezione:
REEL
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 1µ F
- U(N)
- 50 V
- Voltage type
- DC
- Tolerance
- 10 %
- Dielectric
- PET
- Test voltage
- 80 V
- Pulse immunity
- 40 V/µs
- T(A) max
- 125 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Tape type
- REEL
- Length
- 7.3 mm
- Diameter/Width
- 6 mm
- Height
- 4.5 mm