R60DN51505030K
R60DN51505030K
Description:
FR 15uF 63Vdc 10% P22,5 MKT
Matchcode:
FR15U22,563V10%
Rutronik No.:
KFO12687
VPE:
250
MOQ:
250
- C(N)
- 15µ F
- U(N)
- 63 V
- Tolerance
- 10 %
- Pitch
- 22.5 mm
- Test voltage
- 100.8 V
- Pulse immunity
- 1.5 V/µs
- T(A) max
- 105 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Lead length
- 25+2-1 mm
- Length
- 26.5 mm
- Diameter/Width
- 11 mm
- Height
- 20 mm