R60GR5330AA00K
R60GR5330AA00K
Description:
FR 33uF 160Vdc 10% P27,5 MKT
Produttore:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FR33U27,5160V10%
Rutronik No.:
KFO11506
VPE:
352
MOQ:
704
confezione:
BULK
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 33µ F
- U(N)
- 160 V
- Voltage type
- DC
- Tolerance
- 10 %
- Pitch
- 27.5 mm
- Dielectric
- MKT
- Test voltage
- 256 V
- Pulse immunity
- 3 V/µs
- T(A) max
- 105 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Lead length
- 4+2/-0 mm
- Length
- 32 mm
- Diameter/Width
- 14 mm
- Height
- 28 mm