R60MI3470JA30K
R60MI3470JA30K
Description:
FR 470nF 400Vdc 10% P15 MKT
Produttore:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FR470N15400V10%
Rutronik No.:
KFO12349
confezione:
BULK
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 470n F
- U(N)
- 400 V
- Voltage type
- DC
- Tolerance
- 10 %
- Pitch
- 15 mm
- Dielectric
- MKT
- Test voltage
- 640 V
- Pulse immunity
- 20 V/µs
- T(A) max
- 105 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Lead length
- 2,7+0,5 mm
- Length
- 18 mm
- Diameter/Width
- 8.5 mm
- Height
- 14.5 mm