GRM1885C1H242JA01D
GRM1885C1H242JA01D
Description:
KC 2,4nF 0603 5% 50V NP0
Matchcode:
KC2,4N0603NP0050J NORM
Rutronik No.:
KKK21237
40000
dimensioni:
confezione:
REEL PAP
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 2,4n F
- V(N)
- 50 V
- Case size
- Tolerance
- 5%
- Dielectric
- NP0
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Length
- 1.6 mm
- Diameter/width
- 0.8 mm
- Height
- 0.8 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm