125SH-B-04-TS-SMT-PP-T/R
ADAM TECH
125SH-B-04-TS-SMT-PP-T/R
No.of contacts
04
Contact pitch
1.25 mm
Orientation
STRAIGHT
Current rating
1.00 A
Voltage rating
250 V
Oper.temp.min.
-40 °C
Oper.temp.max.
85 °C