125SH-B-09-MTR-SMT-T/R
ADAM TECH
125SH-B-09-MTR-SMT-T/R
No.of contacts
09
Contact pitch
1.25 mm
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
1.00 A
Voltage rating
125 V
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
85 °C