125SH-K5-15-MTS-SMT-PP
ADAM TECH
125SH-K5-15-MTS-SMT-PP
Description: 02P MALE HEADER SHROUDED 1,25mm STR Produttore: ADAM TECH Matchcode: 125SHK515MTSSMTPP Rutronik No.: CONN9665 VPE: 1000 MOQ: 50000 confezione: REEL
Trova alternative
No.of contacts
02
Contact pitch
1.25 mm
Contact style
MALE
Termin.style
SMT
Contact plating
TIN
Orientation
STRAIGHT
Current rating
1.00 A
Voltage rating
50 V
Series
125SH
Oper.temp.min.
-40 °C
Oper.temp.max.
110 °C