15SH-C-05-TS-SMT-PP-T/R
ADAM TECH
15SH-C-05-TS-SMT-PP-T/R
Description: 1.50mm WAFER, VERTICAL, SURFACE MOUNT Produttore: ADAM TECH Matchcode: 15SHC05TSSMTPPTR Rutronik No.: CONN14870 VPE: 700 MOQ: 700 confezione: REEL
No.of contacts
00
Contact pitch
1.50 mm
Contact style
_OTHER
Termin.style
_OTHER
Orientation
STRAIGHT
Current rating
2.00 A
Voltage rating
100 V
Series
HPH2
Oper.temp.min.
-40 °C
Oper.temp.max.
85 °C