25SH-K3-02-TS
ADAM TECH
25SH-K3-02-TS
Description: 04P WTB PITCH 2,50 mm STRAIGHT Produttore: ADAM TECH Matchcode: 25SHK302TS Rutronik No.: CONN9048 VPE: 5000 MOQ: 5000 confezione: REEL
Trova alternative
aggiungi al progetto Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
04
Contact pitch
2.50 mm
Number of rows
01
Contact style
MALE
Termin.style
THT
Contact plating
TIN
Orientation
STRAIGHT
Current rating
3.00 A
Voltage rating
250 V
Series
25SH
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
85 °C