M2-A1-67-R-SMT-5.80-KM-T/R
ADAM TECH
M2-A1-67-R-SMT-5.80-KM-T/R
Description: 67P PCI-Express M.2 h=5.80mm Produttore: ADAM TECH Matchcode: M2A167RSMT5.80KMTR Rutronik No.: CONN18220 VPE: 600 MOQ: 3600 confezione: REEL
Trova alternative datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
67
Contact pitch
0.50 mm
Number of rows
01
Contact style
FEMALE
Termin.style
SMT
Contact plating
GOLD
Orientation
STRAIGHT
Current rating
0.50 A
Voltage rating
50 V
Series
M2-A1
Oper.temp.min.
-40 °C
Oper.temp.max.
85 °C