PH1-36-U-.300/.626
ADAM TECH
PH1-36-U-.300/.626
Description: 36P Pin Header 1R 3A Produttore: ADAM TECH Matchcode: PH136U300626 Rutronik No.: CONN8387 VPE: 500 MOQ: 1000 confezione: BOX
Trova alternative
aggiungi al progetto Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
36
Contact pitch
2.54 mm
Number of rows
01
Contact style
MALE
Termin.style
SMT
Contact plating
GOLD
Orientation
STRAIGHT
Current rating
3.00 A
Voltage rating
00 V
Series
PH1
Oper.temp.min.
-40 °C
Oper.temp.max.
105 °C