FZ900R12KE4HOSA1
INFINEON
INFINEON SP000524466
l'immagine mostrata è solamente rappresentativa
FZ900R12KE4HOSA1
Description: 1-Switch 1200V 900A 62mm Produttore: INFINEON Matchcode: FZ900R12KE4 Rutronik No.: IGBT2033 VPE: 10 MOQ: 10 dimensioni: 62mm confezione: BOX
Trova alternative datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1200 V
I(C)
900 A
td(on)
1800 ns
td(off)
4300 ns
P(tot)
150 W
t(r)
NO ns
V(CEsat)
NO V
Bodydiode
SMD
Mounting
IGBT4
Automotive
NO
Package
62mm
RoHS Status
RoHS-conform
Tipo di confezione
BOX
Articolo produttore
SP000524466
EAR99
Numero di tariffa doganale
Stato
Hungary
Codice- ABC
A
Tempo di consegna standard
14 Settimane
Our well-known 62 mm 1200V single switch IGBT modules with IGBT4 are the right choice for your design.
Summary of Features
  • Low Switching Losses
  • Unbeatable Robustness
  • V CEsat with positive Temperature Coefficient
  • Low V CEsat
  • 4 kV AC 1 min Insulation