GRM155R62A104KE14D
GRM155R62A104KE14D
Description:
KC 100nF 0402 10% 100V X5R
Matchcode:
KC100N0402X5R100K NORM
Rutronik No.:
KKK22570
10000
- C(N)
- 100n F
- V(N)
- 100 V
- Case size
- Tolerance
- 10%
- Dielectric
- X5R
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +85 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm