NCP15XV103J03RC
NCP15XV103J03RC
Description:
NTC 0402 10K 5% B=3900 3%
Matchcode:
NC10K04025%
Rutronik No.:
WNTC1047
- Resistor value
- 10K Ω
- Res.tolerance
- 5 %
- B-value
- 3900 K
- B-value tol.
- 3 %
- Power rating
- 0.1 W
- Min.oper.temp.
- -40 °C
- Max.oper.temp.
- 125 °C
- Automotive
- NO
- Width
- 0.5 mm
- Length
- 1 mm