NCU15WF104J6SRC
NCU15WF104J6SRC
Description:
NTC 0402 100K 5% 0,1W B=4250 1%
Matchcode:
NC100K04025%
Rutronik No.:
WNTC1979
- Resistor value
- 100K Ω
- Res.tolerance
- 5 %
- B-value
- 4250 K
- B-value tol.
- 1 %
- Power rating
- 0.1 W
- Min.oper.temp.
- -40 °C
- Max.oper.temp.
- 150 °C
- Automotive
- AEC-Q(200)
- Width
- 0.5 mm
- Length
- 1 mm