NCU15XH103F60RC
NCU15XH103F60RC
Description:
NTC 0402 10K 1% 0,1W B=3380 1%
Matchcode:
NC10K04021%
Rutronik No.:
WNTC2098
- Resistor value
- 10K Ω
- Res.tolerance
- 1 %
- B-value
- 3380 K
- B-value tol.
- 1 %
- Power rating
- 0.1 W
- Min.oper.temp.
- -40 °C
- Max.oper.temp.
- 125 °C
- Automotive
- NO
- Width
- 0.5 mm
- Length
- 1 mm
- Height
- 0.5 mm