NCU18WB473F6SRB
NCU18WB473F6SRB
Description:
NTC 0603 47K 1% 0,1W B=4050 1%
Produttore:
MURATA
Matchcode:
NC47K06031%
Rutronik No.:
WNTC2122
4000
dimensioni:
confezione:
REEL
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- Resistor value
- 47K Ω
- Res.tolerance
- 1 %
- B-value
- 4050 K
- B-value tol.
- 1 %
- Power rating
- 0.1 W
- Min.oper.temp.
- -40 °C
- Max.oper.temp.
- 150 °C
- Package
- RoHS Status
- RoHS-conform
- Automotive
- AEC-Q(200)
- Width
- 0.8 mm
- Tipo di confezione
- REEL
- Length
- 1.6 mm
- Height
- 0.8 mm