MKP1848716704Y5
MKP1848716704Y5
Description:
FP 160uF 700Vdc 5% P52,5 MKP
Produttore:
VISHAY
Matchcode:
FP160U52,5700V5%
Rutronik No.:
KFO12382
VPE:
20
MOQ:
200
confezione:
BULK
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 160µ F
- U(N)
- 700 V
- Voltage type
- DC
- Tolerance
- 5 %
- Pitch
- 52.5 mm
- Dielectric
- MKP
- Test voltage
- 1050 V
- Pulse immunity
- 20 V/µs
- T(A) max
- 105 °C
- T(A) min
- -40 °C
- Design/Type
- 4-PIN
- Lead length
- 6-2 mm
- Length
- 57.5 mm
- Diameter/Width
- 65.5 mm
- Height
- 65 mm