AC0402FR-074K32L
AC0402FR-074K32L
Description:
AC0402 4,32K 1% 0,063W AUTOMO
Matchcode:
RC04024,32K1%
Rutronik No.:
WRC58382
50000
- Resistor value
- 4,32K Ω
- Package
- Res.tolerance
- 1 %
- Power rating
- 0.063 W
- Temp.coeff.
- 100 ppm
- Max.oper.volt.
- 50 V
- Min.oper.temp.
- -55 °C
- Max.oper.temp.
- 155 °C