RC0402FR-071K78L
RC0402FR-071K78L
Description:
RC0402 1,78K 1% 0,063W TK100
Produttore:
YAGEO
Matchcode:
RC04021,78K1%
Rutronik No.:
WRC47925
10000
dimensioni:
confezione:
REEL
- Resistor value
- 1,78K Ω
- Package
- Res.tolerance
- 1 %
- Power rating
- 0.063 W
- Temp.coeff.
- 100 ppm
- Max.oper.volt.
- 50 V
- Min.oper.temp.
- -55 °C
- Max.oper.temp.
- 155 °C