RC0805FR-078K06L
RC0805FR-078K06L
Description:
RC0805 8,06K 1% 0,125W TK100
Matchcode:
RC08058,06K1%
Rutronik No.:
WRC31721
- Resistor value
- 8,06K Ω
- Package
- Res.tolerance
- 1 %
- Power rating
- 0.125 W
- Temp.coeff.
- 100 ppm
- Max.oper.volt.
- 150 V
- Min.oper.temp.
- -55 °C
- Max.oper.temp.
- 155 °C