1.5KE33CA
LITTELFUSE
LITTELFUSE 1.5KE33CA
l'immagine mostrata è solamente rappresentativa
1.5KE33CA
Description: TVS-DIODE BI 1,5KW 33V DO201 Produttore: LITTELFUSE Matchcode: 1.5KE33CA Rutronik No.: DTRL9725 VPE: 1200 MOQ: 1200 dimensioni: DO201 confezione: REEL
Trova alternative datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
DO201
PowerDissipati
1.5 kW
Application
BIDIRECTIO
Breakdown-V(BR)
33 V
Automotive
NO
Clamping voltag
45.7 V
Stand-off V Vwm
28.2 V
Serie
1.5KE
RoHS Status
RoHS-conform
Tipo di confezione
REEL
EAR99
Numero di tariffa doganale
Stato
China
Codice- ABC
B
Tempo di consegna standard
18 Settimane
  • Halogen-Free and RoHS compliant
  • Typical maximum temperature coefficient ΔVBR = 0.1% × VBR@25°C
  • Glass passivated junction
  • 1500W peak pulse capability at 10×1000μs waveform, repetition rate (duty cycles):0.01%
  • Fast response time: typically less than 1.0ps from 0 Volts to BV min
  • Excellent clamping capability
  • Low incremental surge resistance
  • Typical IR less than 1μA above 13V
  • High temperature soldering guaranteed: 265°C./10 seconds/ 0.375”,(9.5mm) lead length, 51bs., (2.3kg) tension