RC0603JR-1356KL
RC0603JR-1356KL
Description:
RC0603 56K 5% 0,1W TK100
Matchcode:
RC060356K5%
Rutronik No.:
WRC46508
20000
- Resistor value
- 56K Ω
- Package
- Res.tolerance
- 5 %
- Power rating
- 0.1 W
- Temp.coeff.
- 100 ppm
- Max.oper.volt.
- 75 V
- Min.oper.temp.
- -55 °C
- Max.oper.temp.
- 155 °C