TAJB335K016RNJ
TAJB335K016RNJ
Description:
TC 3,3uF 16V 10% Case B
Matchcode:
TC3,3U16VB
Rutronik No.:
KTA6666
- C(N)
- 3,3µ F
- U(N)
- 16 V
- Case code
- B
- ESR
- 4.5 Ohm
- Tolerance
- 10 %
- Leakage current
- 0.5 µA
- T(A)min
- -55 °C
- T(A)max
- 125 °C
- ESR at frequen.
- 100 kHz
- ESR at temp.
- 25 °C
- Length
- 3.5 mm
- Width
- 2.8 mm
- Height
- 1.9 mm