FF300R12KE4HOSA1
INFINEON
INFINEON SP000370620
l'immagine mostrata è solamente rappresentativa
FF300R12KE4HOSA1
Description: Dual-IGBT 1200V 300A 62mm Produttore: INFINEON Matchcode: FF300R12KE4 Rutronik No.: IGBT2409 VPE: 10 MOQ: 10 dimensioni: 62mm confezione: BOX
Trova alternative datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1200 V
I(C)
300 A
td(on)
600 ns
td(off)
1600 ns
P(tot)
125 W
t(r)
NO ns
V(CEsat)
SMD V
Bodydiode
NO
Mounting
SCREWMOUNT
Automotive
NO
Package
62mm
RoHS Status
RoHS-conform
Tipo di confezione
BOX
Articolo produttore
SP000370620
EAR99
Numero di tariffa doganale
Stato
Hungary
Codice- ABC
A
Tempo di consegna standard
14 Settimane
1200 V, 300 A dual IGBT module
62 mm 1200 V, 300 A dual  IGBT module with TRENCHSTOP™ IGBT4 and optimized emitter controlled diode. Also available with Thermal Interface Material.
Summary of Features
  • Superior solution for frequency controlled inverter drives
  • UL/CSA Certification with UL1557 E83336
  • Operating temperature up to 150 °C