A758EK477M0JAAE015
KEMET
A758EK477M0JAAE015
C(N)
470 µF
V(N)
6.3 V
Rutronik size
6x8 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
15 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
3100 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
0
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
6,3x8 mm