C276CC25200AA0J
C276CC25200AA0J
Description:
FM 20uF 470Vac 5% MKP
Produttore:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FM20U470V5%
Rutronik No.:
KFO12309
VPE:
60
MOQ:
420
confezione:
BULK
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 20µ F
- U(N)
- 470 V
- Voltage type
- AC
- Tolerance
- 5 %
- Dielectric
- MKP
- Test voltage
- 940 V
- Pulse immunity
- 15 V/µs
- T(A) max
- 85 °C
- T(A) min
- -25 °C
- Diameter/Width
- 40 mm
- Height
- 73.5 mm