C4AQQBW5120A3FJ
C4AQQBW5120A3FJ
Description:
FP 12uF 1100Vdc 5% P37,5 MKP
Produttore:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FP12U37,51100V5%
Rutronik No.:
KFO11233
VPE:
58
MOQ:
174
confezione:
BULK
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 12µ F
- U(N)
- 1100 V
- Voltage type
- DC
- Tolerance
- 5 %
- Pitch
- 37.5 mm
- Dielectric
- MKP
- Test voltage
- 1650 V
- Pulse immunity
- 16 V/µs
- T(A) max
- 105 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Lead length
- 6-2 mm
- Length
- 42 mm
- Diameter/Width
- 20 mm
- Height
- 40 mm