C4BSPBX3470ZAFJ
C4BSPBX3470ZAFJ
Description:
Snubber 470nF 1200Vdc 5% MKP
Produttore:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FP470N1200V5%
Rutronik No.:
KFO12839
VPE:
52
MOQ:
52
confezione:
BULK
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 470n F
- U(N)
- 1200 V
- Voltage type
- DC
- Tolerance
- 5 %
- Dielectric
- MKP
- Test voltage
- 2400 V
- Pulse immunity
- 965 V/µs
- T(A) max
- 85 °C
- T(A) min
- -40 °C
- Design/Type
- Style A
- Length
- 41.5 mm
- Diameter/Width
- 20 mm
- Height
- 40 mm