P295BQ472M440L
P295BQ472M440L
Description:
FF 4,7nF 440Vac 20% Y1 P15 MP
Produttore:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FF4,7N1520Y1
Rutronik No.:
KFO12095
VPE:
400
MOQ:
1600
confezione:
REEL
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 4,7n F
- U(N)
- 440 V
- Voltage type
- AC
- Tolerance
- 20 %
- Pitch
- 15 mm
- Dielectric
- MP
- XY-class
- Y1
- Test voltage
- 4000 V
- Pulse immunity
- 2000 V/µs
- T(A) max
- 115 °C
- T(A) min
- -40 °C
- Length
- 18 mm
- Diameter/Width
- 8.5 mm
- Height
- 16 mm