R60MF3100JF6AJ
R60MF3100JF6AJ
Description:
FR 100nF 400Vdc 5% P10 MKT
Matchcode:
FR100N10400V5%
Rutronik No.:
KFO11302
- C(N)
- 100n F
- U(N)
- 400 V
- Tolerance
- 5 %
- Pitch
- 10 mm
- Test voltage
- 640 V
- Pulse immunity
- 175 V/µs
- T(A) max
- 105 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Lead length
- 3 mm
- Length
- 13 mm
- Diameter/Width
- 5 mm
- Height
- 11 mm